6 września br. na Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się Konferencja Szkoleniowa - Nowoczesne Zajęcia SKS. To był dzień pełen atrakcji i niesamowitych wrażeń!

Około godziny 10:00, Hala Gier Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie wypełniła się nauczycielami z całej Polski. Około 230 pasjonatów sportu postanowiło zjechać się do stolicy, aby rozwijać swoje umiejętności. Według zasady „chcieć to móc” byli z nami uczestnicy z najodleglejszych zakątków kraju - m.in. Pan Łukasz z Kołobrzegu i Pani Marta z Otmuchowa - brawo dla niestrudzonych podróżników!

Oficjalną część konferencji rozpoczął przemową Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Podkreślił w niej, jak ważną rolę w kształtowaniu nawyków młodych ludzi odgrywają nauczyciele i podziękował za ich zaangażowanie w motywowanie młodzieży. Głos zabrała również Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, która zaznaczyła, że zajęcia SKS to idealne uzupełnienie lekcji wychowania fizycznego. Nie zabrakło także wystąpienia Dyrektor Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy Urszula Włodarczyk, podczas którego zostało powiedziane, że #programSKS będzie nieustannie tworzył przestrzeń do szkolenia i rozwoju nauczycieli.
Zanim jednak nauczycieli ruszyli na sportowe boiska o tym, że "W sporcie dzieci najważniejsze są dzieci" mówił Lukasz Panfil.

Po części merytorycznej nastąpiła część praktyczna. W ramach rozgrzewki na nauczycieli czekały między innymi: gry i zabawy ruchowe, trening funkcjonalny z elementami crossfitu, cheerleading oraz speed-ball. Następnie nauczyciele wzięli udział w zajęciach ogólnorozwojowych (mogli wybierać pomiędzy lekkoatletyką, gimnastyką artystyczną, zapasami i zajęciami fitness). W ramach przerwy na złapanie oddechu, zostały zaprezentowane nowoczesne formy aktywności. Zainteresowani mogli dowiedzieć się więcej o SkateBordzie, Trickboardzie, crossmintonie, speed-ballu i rolowaniu. Brzmi tajemniczo.

Po minach nauczycieli można było wywnioskować, że ich uczniowie powinni szykować się na rewolucje i wiele nowości na zajęciach. Druga połowa konferencji upłynęła .m.in. pod znakiem integrujących gier zespołowych, a także zajęć uspokajająco-wyciszających. Nauczyciele, pod bacznym okiem doświadczonych instruktorów, korzystali z lekcji pilatesu, jogi czy rolowania. Na koniec dnia pełnego atrakcji na wszystkich czekały nagrody. Z głowami pełnymi pomysłów (i torbami pełnymi upominków!) uczestnicy wrócili do swoich szkół. Nie ma wątpliwości, że takie wydarzenia zachęcają do szukania nowych form pracy z dziećmi i młodzieżą. Chyba już każdy wie, że #SKSedukuje i robi to w najlepszym stylu!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji!

Ministerstwo Sportu i Turystyki
Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy