Zawodniczka Imielin Team wygrała w zawodach Pucharu Świata w Pruszkowie wyścig indywidualny na dochodzenie. Zajęła też drugie miejsce w scratchu.

W biegu na dochodzenie Polka pokonała w pięknym stylu jedną z najlepszych zawodniczek na świecie Holenderkę Annemiek van Vleuten.

Kaczkowska tym startem zakończyła sezon, nie będzie uczestniczyć w kolejnych zawodach cyklu PŚ. Po dwutygodniowym odpoczynku rozpocznie przygotowania do mistrzostw świata, które na przełomie lutego i marca 2018 roku odbędą się w holenderskim Apeldroon.

Beneficjentka programu Team 100 zapowiedziała, że od przyszłego sezonu planuje starty w olimpijskiej konkurencji – madison. Zarówno indywidualny wyścig na dochodzenie jak i scratch nie znajdują się w programie igrzysk olimpijskich.